Tietoa meistä

Hallitus

Suomen Kuntoutusyrittäjät ry:n  hallitus 2020

Kuntoutusyrittäjien hallitukseen kuuluu puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan lisäksi viisi varsinaista jäsentä sekä heidän henkilökohtaiset varajäsenensä. Yksi toimikausi hallituksessa kestää kaksi vuotta. Hallituksen jäsenet valitaan yhdistyksen vuosikokouksessa syksyllä.

Puheenjohtaja
Anna Nurmi-Lehto (2020-2021)
Medirex Oy, Kokkola
puh. 044 548 9753
anna.nurmi-lehto@medirex.fi

Varapuheenjohtaja
Sanna Pennanen (2019-2020)
Tmi Sanna Pennanen, Naantali
puh. 044 714 7502
sannamarpen@gmail.com

Terhi Enjala (2019-2020)
Keravan Lääkintävoimistelu Oy, Kerava
puh. 044 345 6890, 040 588 3131
terhi.enjala@keravanlaakintavoimistelu.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Mika Mustonen (2019-2020)
Fysio MM, Nurmes
puh. 044 536 0056
mika.mustonen@kinesiocenter.com

Maikku Tammisto (2019-2020)
Toimintaterapia Tammisto, Tampere
puh. 040 745 0034
maikku@toiminta.net

Henkilökohtainen varajäsen:
Elina Kimpanpää (2019-2020)
Tyrvään Fysioterapia Elina Kimpanpää, Sastamala
puh. 050 330 1358
ekimpanpaa@gmail.com

 

Arja Piironen (2019-2020)
Fysioterapia Virike Ky, Lappeenranta
puh. 010 420 8200, 0400 578 361
arja.piironen@virike.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen:
Sirpa Heikkinen (2019-2020)
Team Sirpa Heikkinen Ky
puh. 040 512 0152
limfys@gmail.com

 

Laura Eyvindson (2020-2021)
SmartFysio Oy, Sipoo
puh. 045 230 8481
laura@smartfysio.fi

Henkilökohtainen varajäsen:
Riku Laine (2020-2021)
Fysiopalvelu Easymove Oy, Oulu
puh. 044 070 6694
riku.laine@easymove.fi

 

Katja Sohlberg (2020-2021)
Suomen Fysiogeriatria Oy, Helsinki
puh. 050 511 5050
katja.sohlberg@fysiogeriatria.fi

Henkilökohtainen varajäsen:
Taru Nevavuori (2020-2021)
Musiikkiterapia Melodia Tmi, Turku
puh. 040 504 5456
info@musiikkiterapiamelodia.fi