Tietoa meistä

Hallitus

Suomen Kuntoutusyrittäjät ry:n  hallitus 2021

Kuntoutusyrittäjien hallitukseen kuuluu puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan lisäksi viisi varsinaista jäsentä sekä heidän henkilökohtaiset varajäsenensä. Yksi toimikausi hallituksessa kestää kaksi vuotta. Hallituksen jäsenet valitaan yhdistyksen vuosikokouksessa syksyllä.

Puheenjohtaja
Anna Nurmi-Lehto (2020-2021)
Medirex Oy, Kokkola
puh. 044 548 9753
anna.nurmi-lehto@medirex.fi

Varapuheenjohtaja
Terhi Enjala (2021-2022)
Keravan Lääkintävoimistelu Oy, Kerava
puh. 040 588 3131
terhi.enjala@keravanlaakintavoimistelu.fi

Laura Eyvindson (2020-2021) 
SmartFysio Ky, Sipoo
puh. 045 230 8481
laura@smartfysio.fi

Henkilökohtainen varajäsen:
Riku Laine (2020-2021)
Fysiopalvelu Easymove Oy, Oulu
puh. 044 070 6694
riku.laine@easymove.fi

 

Annika Mäkelä (2021-2022)   
FysioTähti Oy, Eura
puh. 040 589 3678
info@fysiotahti.fi

Henkilökohtainen vara 
Kaisa Kähkönen (2021-2022)
Ravistamo Oy, Kuopio
puh. 044 502 6595
kaisa@ravistamo.fi

Katja Koski (2021-2022)
Äänneloikka Oy, Helsinki
puh. 040 722 2280
katja@aannekoulu.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen:
Maikku Tammisto (2021-2022)
Toimintaterapia Tammisto, Tampere
puh. 040 745 0034
maikku@toiminta.net

Katja Sohlberg (2020-2021)
Suomen Fysiogeriatria Oy, Helsinki
puh. 050 511 5050
katja.sohlberg@fysiogeriatria.fi

Henkilökohtainen varajäsen:
Taru Nevavuori (2020-2021)
Musiikkiterapia Melodia Tmi, Turku
puh. 040 504 5456
info@musiikkiterapiamelodia.fi

Mari Tynkkynen (2021-2022)
Terapiaperhonen Oy, Savonlinna
puh. 040 748 5390
mari.tynkkynen@terapiaperhonen.com

Henkilökohtainen varajäsen:
Mia Nummi (2021-2022)
Mia Nummi Oy, Turku
puh. 040 541 3106
mianummioy@gmail.com