Tietoa meistä

Hallitus

Suomen Kuntoutusyrittäjät ry:n  hallitus 2019

Kuntoutusyrittäjien hallitukseen kuuluu puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan lisäksi viisi varsinaista jäsentä sekä heidän henkilökohtaiset varajäsenensä. Yksi toimikausi hallituksessa kestää kaksi vuotta. Hallituksen jäsenet valitaan yhdistyksen vuosikokouksessa syksyllä.

Puheenjohtaja
Mikko Utecht (2018-2019)
MU Health Group Oy, Helsinki
puh. 046 810 2070
mikko.utecht@kuntoutusyrittajat.fi

Varapuheenjohtaja
Sanna Pennanen (2019-2020)
Naantalin Kuntokeskus Oy, Naantali
puh. 044 714 7502
sannamarpen@gmail.com

Vesa Karppinen (2018-2019)
Fysikaalinen Hoitolaitos Fysiko, Tampere
puh.03 223 0084, 040 724 7420
vesa.karppinen@fysiko.fi

Henkilökohtainen varajäsen:
Suvi Thornley (2018-2019)
TähtiKuntoutus Ky, Hämeenkyrö
puh. 040 584 1455
suvi.thornley@gmail.com

Terhi Enjala (2019-2020)
Keravan Lääkintävoimistelu Oy
puh. 044 345 6890, 040 588 3131
terhi.enjala@keravanlaakintavoimistelu.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Mika Mustonen (2019-2020)
Fysio MM, Nurmes
puh. 044 536 0056
mika.mustonen@kinesiocenter.com

Maikku Tammisto (2019-2020)
Toimintaterapia Tammisto, Tampere
puh. 040 745 0034
maikku@toiminta.net

Henkilökohtainen varajäsen:
Elina Kimpanpää (2019-2020)
Tyrvään Fysioterapia Elina Kimpanpää, Sastamala
puh. 050 330 1358
ekimpanpaa@gmail.com

 

Anna Nurmi-Lehto (2018-2019)
Medirex Oy, Kokkola
puh. 06 836 2200, 044 548 9753
anna.nurmi@medirex.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen:
Riku Laine (2018-2019)
Fysiopalvelu Easymove Oy, Oulu
puh. 044 070 6694
riku.laine@easymove.fi

 

Arja Piironen (2019-2020)
Fysioterapia Virike Ky, Lappeenranta
puh. 010 420 8200, 0400 578 361
arja.piironen@virike.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen:
Sirpa Heikkinen (2019-2020)
Limingan Fysikaalinen Hoitolaitos, Liminka
puh. 040 512 0152
limfys@gmail.com